ក្រុមហាម៉ាស់ ចោទប្រកាន់អ៊ីស្រាអែល ពីបទរំលោភលើយន្តការ ប្រតិបត្តិការឆ្លងកាត់ច្រករ៉ាហ្វា
ហ្គាហ្សា៖ ក្រុមហាម៉ាស់បានចោទប្រកាន់អ៊ីស្រាអែលពីបទប្រព្រឹត្ត «ការរំលោភបំពានយ៉ាងច្បាស់លាស់» លើយន្តការដែលបានព្រមព្រៀងគ្នា សម្រាប់ប្រតិបត្តិការ ឆ្លងកាត់ច្រករ៉ាហ្វា ដែលត្រូវបានចែងនៅក្នុង កិច្ចព្រមព្រៀងឈប់បាញ់ ដែលកំពុងដំណើរការ។
នៅក្នុងសេចក្តីថ្លែងការណ៍សារ ព័ត៌មានមួយ ចលនានេះបាននិយាយថា ទោះបីជាមានការបើកច្រកឆ្លង កាត់ឡើងវិញនៅក្នុងទិសដៅទាំងពីរក៏ដោយ អ៊ីស្រាអែលបានរំលោភលើក្របខ័ណ្ឌប្រតិបត្តិការរបស់ខ្លួន និងបានអនុវត្តការរំលោភបំពានជាប្រព័ន្ធប្រឆាំងនឹងប្រជាជនប៉ាឡេស្ទីន ដែលវិលត្រឡប់ទៅហ្គាហ្សាវិញ រួមទាំងការធ្វើបាបរាងកាយ និងផ្លូវចិត្ត និងការសួរចម្លើយយ៉ាងឃោរឃៅ។
យោងតាមក្រុមហាម៉ាស់ អ៊ីស្រាអែល បានបរាជ័យក្នុងការប្រកាន់ខ្ជាប់ នូវកូតាប្រចាំថ្ងៃសម្រាប់អ្នកដែលចេញ ឬចូលហ្គាហ្សា ដែលធ្វើឱ្យអ្នកជំងឺរាប់ពាន់នាក់ និងបុគ្គលរងរបួស ដែលមានការបញ្ជូនទៅកាន់មន្ទីរពេទ្យនៅបរទេស។
នៅក្នុងនោះដែរក្រុមហាម៉ាស់ បានជំរុញ ឱ្យអ្នកសម្របសម្រួល និងរដ្ឋធានាធ្វើអន្តរាគមន៍ និងបង្ខំអ៊ីស្រាអែលឱ្យបើកច្រកឆ្លង កាត់ស្របតាមច្បាប់មនុស្សធម៌អន្តរជាតិ៕