រដ្ឋាភិបាលថៃ ចាប់ផ្តើមការស៊ើបអង្កេត មូលហេតុ នៃការដួលរលំនៃអគារកម្ពស់ ៣០ជាន់ ក្រោយមានការចោទសួរ អំពីស្តង់ដារ របស់អ្នកម៉ៅការចិន
Bangkok Post
បរទេស ៖ រដ្ឋាភិបាលថៃ បានចាប់ផ្តើមការស៊ើបអង្កេត ដើម្បីកំណត់មូលហេតុ នៃការដួលរលំនៃអគារកម្ពស់ ៣០ជាន់ នៅកណ្តាលទីក្រុង បន្ទាប់ពីការរញ្ជួយដីកាលពីថ្ងៃសុក្រ ។
យោងតាមសារព័ត៌មានថៃ បាងកក ប៉ុស្តិ៍ ចេញផ្សាយ នៅថ្ងៃទី៣១ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ បានឱ្យដឹងថា អ្នករិះគន់បានចោទសួរអំពីស្តង់ដារ របស់អ្នកម៉ៅការចិន ដែលពាក់ព័ន្ធ ហើយបានលើកឡើងពីការព្រួយបារម្ភអំពីគុណភាពដែក និងសម្ភារៈសំណង់ដែលបានប្រើប្រាស់សម្រាប់អគារនោះ។ លោក Pongpol Yodmuangcharoen លេខាធិការក្រសួងឧស្សាហកម្ម បាននិយាយ កាលពីថ្ងៃអាទិត្យថា ក្រុមស៊ើបអង្កេតមួយមកពីក្រសួងឧស្សាហកម្ម បានប្រមូលសំណាកសម្ភារសំណង់ ចេញពីការដ្ឋានអគារការិយាល័យសវនកម្មរដ្ឋ (SAO) ដែលបានដួលរលំនៅក្នុងសង្កាត់ Chatuchak ។
លោក Pongpol បាននិយាយថា ក្រុមការងារកំពុងផ្តោតលើគុណភាព នៃរបារដែកដែលប្រើប្រាស់ក្នុងការពង្រឹងការស្ទង់មតិបេតុង ធ្នឹម និងរចនាសម្ព័ន្ធគ្រឹះ ជាពិសេសដោយសារតែរបារដែក ដែលមិនមានស្តង់ដារអាចនាំឱ្យមានការដួលរលំ។