មេបញ្ជាការ កងរាជអាវុធហត្ថខេត្តកំពង់ស្ពឺ បន្តធ្វើសកម្មភាពមនុស្សធម៌ ដឹកនាំក្រុមការងារ ចុះសួរសុខទុក្ខ និងនាំយកថវិការព្រមទាំងសម្ភារៈមួយចំនួនប្រគល់ជូនប្រជាពលរដ្ឋមានជីវភាពខ្វះខាតក្នុងភូមិសាស្តក្រុងឧដុង្គម៉ែជ័យ
កំពង់ស្ពឺ៖ នាថ្ងៃទី១៤ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៦ វេលាម៉ោង៩.០០នាទី លោកឧត្តមសេនីយ៍ត្រី ម៉េង ស្រ៊ុន មេបញ្ជាការ កងរាជអាវុធហត្ថខេត្តកំពង់ស្ពឺ បានអញ្ជើញដឹកនាំក្រុមការងារកងរាជអាវុធហត្ថខេត្តកំពង់ស្ពឺ និងមានការចូលរួមយ៉ាងសកម្មពីក្រុមការងារសហភាពសហព័ន្ធយុវជនកម្ពុជាខេត្តកំពង់ស្ពឺ ព្រមទាំងមានការចូលរួមពីរអ្នកស្ម័គ្រចិត្កកាកបាទក្រហមកម្ពុជាខេត្តកំពង់ស្ពឺ និងអាជ្ងាធរមូលដ្ឋាន បានចុះសួរសុខទុក្ខ និងនាំយកនូវថវិការសម្ភារៈគ្រឿងឧបភោគបរិភោគមួយចំនួនប្រគល់ជូនប្រជាពលរដ្ឋមានជីវភាពខ្វះខាតពីរគ្រួសារ។
គ្រួសារទី១ឈ្មោះ សុខ សាមឿន ភេទស្រីអាយុ ៧០ឆ្នាំ មានកូន ៣នាក់ប្រុស និងគ្រួសារទី២ ឈ្មោះ រស់ សុខមុយ ភេទស្រី អាយុ៧៤ឆ្នាំ បច្ចុប្បន្នរស់នៅភូមិចិនដាំម្លូរ សង្កាត់វាំងចាស់ ក្រុងឧដុង្គម៉ែជ័យ ខេត្តកំពង់ស្ពឺ។
ជាទឹកចិត្តសប្បុរសធម៌ លោកឧត្តមសេនីយ៍ត្រី ម៉េង ស្រ៊ុន មេបញ្ជាការ បានឧបត្ថម្ភនូវថវិកា ៤០០,០០០៛ និងសម្ភារៈគ្រឿងឧបភោគបរិភោគរួមមាន (អង្ករ ២បាវ,មី២កេះ,ទឹកសុទ្ធ ២កេះ,ទឹកផ្លឺឈើ+ទឹកក្រូច ២កេះ,ទឹកត្រី ២យួរ,ទឹកស៉ីអ៉ីវ ២យួរនិងត្រីខ ២យួរនិងលោកយាយ រស់ សុខមុយ ទទួលបានការឧបត្ថម្ភ២០០,០០រៀលផងដែរ៕